Центърът на Едмънтън Ойлърс Адам Хенрике отново в състава за мач 3 срещу Далас Старс
Global News | 2024-05-27 | 21:14:34

Адам Хенрике е готов да се присъедини към действието. Roope Hintz може да прави същото.

Анрике ще се завърне в състава в понеделник, когато неговият Едмънтън Ойлърс се изправи срещу Далас Старс в мач 3 от финала на Западната конференция, каза старши треньорът Крис Кноблаух.

Колегата от Далас Пийт ДеБоър добави, че Хинц е решение във времето за игра.

Ойлърс и Старс са равенство 1-1 в най-добрите от седемте серии, след като Далас взе 3- 1 домакинска победа в събота. Едмънтън спечели първия мач с 3-2 след двойно продължение.

Анрике претърпя предполагаема травма на глезена в мач 5 от първия кръг срещу Лос Анджелис Кингс, преди да се завърне за кратко за мач 2 срещу Ванкувър Кенъкс.

„По-изнервящо е да гледаш, отколкото да играеш“, каза 34-годишният център. „Но да гледам момчетата, да виждам как всички се обединяват и да прокарват напред и да се бият, със сигурност беше страхотно да гледам и да виждам как отборът продължава да става по-добър.

„Просто жадуваш да бъдеш част от това.”

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Придобит от Анахайм Дъкс преди крайния срок за обмен на НХЛ, Анрике има гол и асистенция в шест участия в плейофите тази пролет. Предвижда се да играе наравно с Уорън Фьогеле и Дерек Райън, като той комбинира 24 гола и 51 точки през редовния сезон.

Нападателят на Ойлърс Райън Маклауд ще бъде здрава драскотина.

Маклауд излиза от състава на Едмънтън без спечелена точка в 14 плейофни мача.

24-годишният играч беше част от дузпата на Ойлърс, която изигра 20 поредни възможности за малко играчи, без да пропусне гол.

Knoblauch сравни Маклауд, заемайки място, с „нулирането“, което отборът даде на вратаря Стюарт Скинър в Игри 4 и 5 от сериите във Ванкувър.

„Има много за харесване неговата игра", каза треньорът. „Голяма част от това е от изпълнение на дузпа. Той допринесе много там със своята бързина, четенето си. Пет на пет, той не играе толкова, колкото преди – особено в средата на сезона.

„Имаме много играчи, които играят добре. Беше трудно да извадя някого от състава.”

Хинц, център номер 1 на Старс, не е играл, откакто получи контузия в горната част на тялото в мач 4 от втория кръг срещу Колорадо Avalanche.

27-годишният, който участва в незадължително сутрешно пързаляне в понеделник, има два гола и четири асистенции в 11 мача от плейофите. Той отбеляза 30 гола и 65 точки в 80 състезания от редовния сезон.

„Той е просто страхотен играч“, каза центърът на Старс Уайът Джонстън. „Той е един от най-добрите играчи в света. Не можете наистина да замените човек като този.